Jednoho lednového večera

Vedle mého oldschool noťasu je položený sešit s ohnutými rohy. Když se podívám do poznámek tak vidím jen snahu o zachycení myšlenek v hodině, těch myšlenek, které jsem chtěl přenést na papír. Někdy mě při učení přepadnou myšlenky o směřování mé budoucnosti (a hlavně otázka jestli to, co se učím má využití v pozdějších letech). Moc to tedy nevidím.

Během posledního měsíce jsem ve škole pokadil doslova co se dalo. Profesorka češtiny se zkrátka rozhodla, že k mému neúspěchu ještě přihodí. A tak kombinací mé neschopnosti a její vychcanosti mám z češtiny opět dvojku (teď si hodně lidí klepe na čelo-takže vážení, tuto taktiku profesorka používá již třetím rokem). Už se mi zkrátka asi po x-tý stalo, že mi v jazyce mateřském chybí do jedničky 2%. A s matikou je to jak v bingu. Někdy prostě bingo je a někdy ne. A někdy dlouho ne. Opět mi to uteklo o pár procent.

Všechno se to děje kvůli mé neskutečné lenosti. V roce 2018 mě rozptyluje téměř vše co má displej. Na učení nepotřebuju hodně času- a i přesto se mi do toho nikdy nechce. Takže zuřivě objednávám knížku Konec prokrastinace, aby jsem čtením prokrastinoval ještě víc (aha). Možná se lepší se jít místo fňukání učit (no co!).

Momentálně tvořím referát na Sýrii do zemáku. Doporučuju si něco o této zemi přečíst. Potom pochopíte, proč je tam takový bordel-válka,povstalci, trosky, islamisti (je tam fakt dost náboženských i jazykových skupin- ti lidi se nedomluví myšlenkově, natož jazykově).

Asi by bylo občansky slušné sem hodit něco o výsledku prezidentských voleb. Myslím, že nikdo z vás nepředpokládá, že bych chtěl (jelikož mi ještě nebylo osmnáct) volit Zemana. Drahoš byl pro mě fajn, přijatelný. Jsem zklamaný, že prohrál? Jo, ale zas taková katastrofa to není (on ten životní styl Zemana taky jednou doběhne-a to mu samozřejmě nepřeju). Spíš mě zarazily reakce důchodců na nás mladé. Že prý jsme líná kavárenská lůza. Kavárenští to my jsme (Pražská kavárna MILOŠI!). Na twitteru jsem četl, že jednou budem vydělávat na ty důchodu, tak ať se uklidní (je to pravda, starý lidi by se neměli kvůli vyššímu krevnímu tlaku rozčilovat-a to si nedělám legraci). Ano, samozřejmě názor napsat můžou, ale slušně (to co tam bylo, tak fakt hnus). Myslím, že naše generace tam řeší převážně své problémy a nemá potřebu ještě řešit či pomlouvat důchodce.

Nakonec bych chtěl svému budoucímu já vzkázat, že v lednu 2018 byla maturita ještě daleko a ty jsi se také podle toho choval.

A na závěr:"Pane redaktore, víte co je to PASSY?"


Komentáře